Lokalizacja

Hotel Sonrisa usytuowany jest bezpośrednio przy plaży zwanej Galu Kinondo tuż przy miescowosci Diani Beach, która znajduje się na Południowym Wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, 35 km na południe od Mombasy.

Mombasa jest drugim co do wielkości miastem w Kenii i największym morskim portem w Afryce Wschodniej. Jest to także jedno z najstarszych osiedli ludzkich w Afryce Wschodniej. Fragmenty istniejących dokumentów sugerują, że ludzie mieszkają tutaj od co najmniej 2000 lat. Miasto leży na koralowej wyspie o powierzchni 230 km2. Pod względem etnicznym Mombasa jest niezwykle zróżnicowana, choć szczególnie wyraźne są tu wpływy azjatyckie i arabskie. Pięćdziesiąt meczetów, dziesiątki świątyń hinduskich i sikhijskich nadają miastu nieco orientalnego charakteru. Dla większości mieszkańców językiem ojczystym jest jednak język suahili, zaś kultura Swahili najsilniej decyduje o odrębności Mombasy.

W Diani Beach znajduje sie lokalne lotnisko, które obsługuje ( loty z Nairobi z lotniska Wilson) trzech przewoźników : Air Kenya, Safarilink oraz Sax. Jest to najwygodniejsze połączenie ze stolicą kraju. Moi International Airport w Mombasie , to międzynarodowe lotnisko , gdzie odbywa się odprawa wizowa i celna. Transfer taksówką z Mombasy do Hotelu zajmuje od 1.5 do 3 godzin w zależności od czasu przeprawy promowej.

tensunitdepot.com