Atrakcje

Diani Beach to bezdyskusyjnie najpiękniejsza plaża w Kenii i jedna z najpiękniejszych na świecie: biały, miękki piasek o konsystencji mąki, palmy, turkusowa woda a także nieograniczone możliwości rozrywki. To miejsce, które powinno zadowolić nawet najbardziej niepoprawnych marzycieli szukających archetypu tropikalnej plaży.

W pobliżu Hotelu Sonrisa znajduje się Centrum Sportów Wodnych, które oferuje możliwości korzystania z kity-ów oraz windsurfing. Organizuje również nurkowanie, w tym kursy PADI oraz wyprawy na pełnomorskie połowy ryb. Można także wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem na skuterach wodnych.

Dla miłośników przestworzy istnieje możliwość skoku ze spadochronem w tandemie www.skydivediani.com oraz półgodzinnego lotu z instruktorem microlotnia.

Wyprawa, której nie może zabraknąć w programie , to jednodniowa wycieczka do Morskiego Parku Narodowego Kisite. Warto odwiedzić także wyspę Wasini i skusić się na lunch złożony z owoców morza i lokalnych specjałów oraz wstąpić do parku namorzynowego.

Polecamy także jednodniową wycieczkę na wyspę Funzi i spływ rzeką Ramisi, gdzie można podziwiać lokalne ptaki oraz czasami spotkać krokodyle. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie wioski Funzi a następnie lunch w Funzi Mangrove Resort – prawdziwym domu w stylu Swahili.

Dla piechurów , idealna będzie wyprawa do Rezerwatu Narodowego Shimba Hills. Park ten leży na wysokości 500 m n.p.m. około 45 minut jazdy z Diani. Zajmuje 320 km2 pięknych dolin, wzgórz i tropikalnego lasu. Nie ma tu takiej obfitości zwierzyny jak w innych parkach, ale brak ten , w pełni rekompensowany jest przez wspaniałe widoki. Spotkać tutaj można słonie, antylopy, bawoły, żyrafy i strusie. Warto w trakcie tego safari wybrać się na pieszą wycieczkę do wodospadów Sheldrik’a o wysokości 25m. Spacer zajmuje około 3 godzin. Ukoronowaniem spaceru może być kąpiel w jednym z lokalnych jeziorek przy wodospadzie.

Bezpośrednio z hotelu można wybrać się na spacer do świętego gaju Kinondo Kaya Forest afrykańskiego ludu Mijikenda , zamieszkującego tereny wzdłuż Oceanu Indyjskiego. Tam ciekawą przygodą będzie godzinny spacer po lesie z przewodnikiem, który opowie o tutejszej kulturze, zwyczajach, terapeutycznych właściwościach lokalnej flory.

W samej Diani warto wybrać się na jej północny kraniec, gdzie przy ujściu niewielkiej rzeki Mwachema znajdują się ogromne, wiekowe baobaby a w ich cieniu niewielki meczet – Kongo Mosque. Świątynia z kolebkowymi sklepieniami i pięcioma parami ciężkich drewnianych drzwi wygląda zagadkowo, niczym potężny grobowiec. Zwana jest także Perskim Meczetem. Powstała przypuszczalnie około XIV lub XV wieku.

Bardzo ciekawym doświadczeniem jest także zwiedzanie samej Mombasy. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od najważniejszego zabytku, którym jest Fort Jezus. Następnie warto udać się wąskimi, krętymi ale nie pozbawionymi swoistego uroku uliczkami na zwiedzanie starego miasta aż do targu, który wygląda jak średniowieczny bazar wonności, przypraw i egzotycznych owoców. Punktem charakterystycznym, którego absolutnie nie można pominąć w programie wycieczki są kły słonia na Moi Avenue. Zwiedzanie Mombasy nocą warto natomiast połączyć z niezwykle romantycznym rejsem Thamarind Dhow.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hotelsonrisa.pl/pl/atrakcje#sigFreeId37deb35b5b

tensunitdepot.com